Subscribe

RSS Feed (xml)

Powered By

Skin Design:
Free Blogger Skins

Powered by Blogger

Wednesday, July 8, 2009

Cristiano Ronaldo Transfer 80m Pound??


The biggest transfer in the history of football sees the World Footballer of the Year 08 Cristiano Ronaldo move to Real Madrid from Manchester United for a record 80m Pounds.

The glittering six year stay at Old Trafford has finally come to an end and Cristiano Ronaldo's dream to play in Spain will be a reality next season. Sir Alex Ferguson tried his best to persuade the star winger to stay at United but his heart was not at Old Trafford. He yearned for more challenges, not with United but with Real Madrid.

The transfer sees Ronaldo team up with Kaka at the Santiago Bernebau, what is seen to be the start of another era of galacticos. Real Madrid have smashed their own transfer record and have again brought a world class player to their team.

This move was not being regarded as possible after Sir Alex Fergusons statement that "he would not sell that mob a virus". However, this move is another addition to the list of Manchester United players moving to Real Madrid with Ruud Van Nistelrooy, Gabriel Heinze and David Beckham among others.



Cristiano Ronaldo The Great Player


Cristiano Ronaldo

Biography

Full name : Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro
Birthday : February 5, 1985 (age 24)
Birthplace : Funchal, Madeira, Portugal
Height : 1.84 m
Weight : 75kg
Nickname : Ronnie, CR, Rocket Ronaldo, CR7, C. Ronaldo
Position : Right/Left Winger
Current club : Real Madrid
Youth club : Andorinha , CD Nacional and Sporting
Hero : Maradona
Actor : Jean Claude Vandamme
Actress : Angelina Jolie
Movies : "The Sixth Sense", "The Rock"
Music : Dance Music
Info from : Cristiano Ronaldo World

The Last Zebra Best Friend

What do you think??

Tuesday, July 7, 2009

Squirrel Style Magazine







Cute or Funny??=) Hope you enjoy it..
Have a Good Day..
Peace..



Ready for The World War 3??


Don't worry about WORLD WAR III…

Just sit back, relax and watch because now the Special Forces will take of WORLD WAR III.



Adidas Men's Sport Analogue ADP1862 Watch


Product Description

Response II - Sports watch
Digital quartz movement
Features alarm
Chronographic
Interval timer
Count down timer
50 lap memory
Shadow Race
Displays Day, Month and Date
Polished silver-tone bezel
Brushed silver-tone stainless steel caseback
Black and orange selector buttons
100 meters/330 feet water resistant




ADIDAS.COM

Sony Cybershot DSC-S980/P Pink Digital Camera


Basic Specifications



Resolution : 12.10 Megapixels

Lens : 4.00x zoom(33-132mm eq.)

Viewfinder : LCD
LCD Size : 2.7 inch

ISO : 100-3200

Shutter : 1-1/2000

Max Aperture : 2.5

Mem Type : MS Duo / MS PRO Duo

Battery : Custom LiIon

Dimensions : 3.7x2.2x0.9in(93x56x24mm)

Weight : 4.8 oz(135 g)

MSRP : $149

Availability : 03/2009


Friday, July 3, 2009

Michael Jackson Di kebumikan Secara Islam??

Peminat dari Iran memberi penghormatan terakhir kepada Jackson di luar kediaman keluarga penyanyi itu di Encino, California.



LOS ANGELES: Keluarga ikon muzik pop terkenal Amerika Syarikat, Michael Jackson, dilaporkan berkemungkinan besar mengebumikan penyanyi itu mengikut cara Islam.

"Keluarganya menimbang pengebumian mengikut Islam kerana mereka percaya Michael mahu dikebumikan mengikut agama barunya," lapor laman web aceshowbiz yang memetik sumber sebagai berkata.

"Abang penyanyi itu, Jermaine atau nama Islamnya, Muhammad Abdulaziz, menerangkan kepada keluarganya mengenai pengebumian menurut Islam kerana berasa penting jenazah adiknya disempurnakan dengan cara Islam," kata sumber itu.

Di sebalik laporan terdahulu majlis memperingati secara umum dan peribadi untuk penyanyi itu ditetapkan pada minggu ini, tiada pengesahan rasmi daripada keluarga Jackson mengenai lokasi pengebumiannya.

Bagaimanapun, aceshowbiz turut melaporkan bahawa pengebumian akan berlangsung pada 7 Julai ini.

Raja Pop itu dilaporkan memeluk Islam pada November 2008 di rumah seorang rakannya di Los Angeles, beberapa tahun selepas menyuarakan minatnya untuk menjadi penganut agama suci itu.

Beliau kemudian menukar namanya kepada Mikaeel, sempena nama malaikat yang ditugaskan menurunkan hujan dan memberi rezeki.

Laporan menyebut, beliau duduk dengan memakai kopiah dan mengucap dua kalimah syahadah di depan seorang imam di kediaman rakan penyanyi itu di Los Angeles.

Jackson mengamalkan cara hidup Muslim sedikit demi sedikit serta membaca al-Quran dikatakan menjadi amalan hariannya, malah mengakui menemui kekuatan dan kesungguhan dalam menempuh pelbagai dugaan dan rintangan dalam hidupnya.

Jurucakap penghibur legenda itu memberitahu, pihaknya sudah mengesahkan kepada semua media di seluruh dunia mengenai kebenaran desas-desus mengatakan Jackson memeluk Islam.

Selepas penyanyi itu dilaporkan memeluk Islam, Jermaine memberitahu wartawan, adiknya mula tertarik kepada agama itu sejak 1989. - Agensi

Custom Search